EN GÜZEL VARLIK SAĞLIKTIR...

ÖZEL EGEM FİZİK TEDAVİ MERKEZİ

Özel Egem Fizik Tedavi Merkezi 2005 yılında İzmir'in ilk Fizik Tedavi Dal Merkezi olarak Karşıyaka'da kurulmuştur. Adını Ege Bölgesine olan sempatisinden alan Merkez, Ege'nin incisi olan İzmir'de hem alanında ilk olmanın heyecanı hem de deneyimli kadrosu, tecrübesi ve kalitesiyle kısa sürede hizmet verdiği fizik tedavi ve rehabilitasyon branşında başarıyı yakalamış ve isim yapmıştır.


Ortaklar, aynı zamanda kurumun çalışan doktorları olup, hepsi Ege Üniversitesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı mezunları olan Uzm.Dr Pınar Yeşil, Uzm.Dr. Figen Aydemir, Uzm. Dr Işıl Taş'tır.


2021 yılı itibariyle Ege Üniversitesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı'nın kıymetli ve tecrübeli hocalarından Prof.Dr. Cihat Öztürk de bünyemize katılarak bizleri onurlandırmıştır.


Özel Egem Fizik Tedavi Merkezi, Karşıyaka'da 4 Fizik tedavi uzmanı, 8 fizyoterapist, 5 yardımcı sağlık personeliyle hastalarına hizmet sunmaktadır.

Kurumumuz 2006, 2007, 2008 ve 2018 yıllarında yüksek ticari kazanç beyan ederek ülke ekonomisine yaptığı katkı ve başarılarından dolayı Maliye Bakanlığı tarafından takdirnameyle ödüllendirilmiştir.

Merkezimizin radyolojik görüntüleme ve laboratuvar anlaşmaları olması nedeniyle; her türlü laboratuvar tetkiki ve Röntgen, MR, BT (tomografi), Ultrason, Doppler ultrason, Kemik dansitometri (kemik ölçümü) gibi kapsamlı radyolojik görüntülemeler yapılabilmektedir. Laboratuvar tetkikleri için kan, idrar örnekleri merkezimizde alınıp ilgili laboratuara ulaştırılmaktadır. Radyolojik tetkikler ise anlaşmalı olduğumuz Barış radyolojide gerçekleştirilmektedir.

Geleneksel Fizik tedavi uygulamalarına ilaveten Fizik tedavi uzmanları tarafından yapılmakta olan girişimsel yöntemler olan Eklem içi enjeksiyonlar (PRP, kortizon, hyaluronik asit uygulamaları) ve yumuşak doku enjeksiyonları ( kortizon, kuru iğne) da yapılmaktadır.


Kurumumuz Sosyal Güvenlik Kurumu'yla (SGK) anlaşmalıdır. Bu grupta yer alan Emekli sandığı, Bağ-kur, SSK çalışan ve emeklileri, Memurlar, TSK mensupları merkezlerimizde hizmet görebilmektedir.

Özel sağlık sigortası olan hastalara da hizmet verilmektedir. İlgili kurumlarla özel bir anlaşma olmadan hizmet verilebilmekle birlikte, Türkiye Garanti Bankası ile anlaşmamız mevcuttur.

Kurumumuzdan verilen reçeteler SGK anlaşmalı eczanelerden temin edilebilmektedir. İstirahat raporları, ortopedik malzeme raporları, osteoporoz (kemik erimesi) ve nöropatik ağrı ve fibromiyalji teşhislerinde kullanılan ilaç raporları düzenlenebilmektedir.