EN GÜZEL VARLIK SAĞLIKTIR...

ÖZEL EGEM FİZİK TEDAVİ MERKEZİ

Özel Egem Fizik Tedavi Merkezi 2005 yılında İzmir'in ilk Fizik Tedavi Dal Merkezi olarak Karşıyaka'da kurulmuştur. Adını Ege Bölgesine olan sempatisinden alan Merkez, Ege'nin incisi olan İzmir'de hem alanında ilk olmanın heyecanı hem de deneyimli kadrosu, tecrübesi ve kalitesiyle kısa sürede hizmet verdiği fizik tedavi ve rehabilitasyon branşında başarıyı yakalamış ve isim yapmıştır.


Ortaklar, aynı zamanda kurumun çalışan doktorları olup, hepsi Ege Üniversitesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı mezunları olan Uzm.Dr Pınar Yeşil, Uzm.Dr. Figen Aydemir, Uzm. Dr Işıl Taş'tır.


Kurumumuz 2006, 2007, 2008 yıllarında yüksek ticari kazanç beyan ederek ülke ekonomisine yaptığı katkı ve başarılarından dolayı Maliye Bakanlığı tarafından takdirnameyle ödüllendirilmiştir.


Özel Egem Fizik Tedavi Merkezi, Karşıyaka'da 3 Fizik tedavi uzmanı, 5 fizyoterapist, 6 yardımcı sağlık personeliyle hastalarına hizmet sunmaktadır.

Geleneksel Fizik tedavi uygulamalarına ilaveten Fizik tedavi uzmanları tarafından yapılmakta olan girişimsel yöntemler olan Eklem içi enjeksiyonlar (PRP, kortizon, hyaluronik asit uygulamaları) ve yumuşak doku enjeksiyonları ( kortizon, kuru iğne) da yapılmaktadır.


Kurumumuz Sosyal Güvenlik Kurumu'yla (SGK) anlaşmalıdır. Bu grupta yer alan Emekli sandığı, Bağ-kur, SSK çalışan ve emeklileri, Memurlar, TSK mensupları merkezlerimizde hizmet görebilmektedir.

Özel sağlık sigortası olan hastalara da hizmet verilmektedir. İlgili kurumlarla özel bir anlaşma olmadan hizmet verilebilmekle birlikte, Türkiye Garanti Bankası ve Mapfre (Genel Yaşam) sigorta ile anlaşmamız mevcuttur.

Kurumumuzdan verilen reçeteler SGK anlaşmalı eczanelerden temin edilebilmektedir. İstirahat raporları, ortopedik malzeme raporları, osteoporoz (kemik erimesi) ve nöropatik ağrı ve fibromiyalji teşhislerinde kullanılan ilaç raporları düzenlenebilmektedir.